XStosujemy pliki cookies. Korzystając z naszego serwisu, automatycznie wyrażają Państwo zgodę na używanie przez nas plików cookie. więcej informacjiTa strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie ze strony oznacza zgodę na ich użycie. więcej informacji

Ełk

Apartamenty, pokoje i domki letniskowe w Ełku

Ełk

Osada o nazwie „Lyck” pojawia się w dokumentach historycznych po raz pierwszy w 1398 r. W 1669 r. wsi nadano prawa miejskie. Od 1818 r. miasto było stolicą powiatu Lyck. Prawa miejskie Ełku wygasły jednak na pewien okres w 1945 r. Zawarcie traktatu wersalskiego po Pierwszej Wojnie Światowej dało mieszkańcom możliwość zagłosowania nad przynależnością miasta do Niemiec lub Polski. Razem z Olsztynem Ełk zdecydował o pozostaniu w Niemczech. Po Drugiej Wojnie Światowej miasto przypadło Polsce. Niemców, którzy w nim żyli, przymusowo wysiedlono.

Atrakcją dla zwiedzających jest w Ełku Muzeum Kolejnictwa. Przed kilku zaprzestano eksploatacji tutejszego parowozu, lecz dzisiaj jest on ponownie używany do przewożenia turystów przez prywatne stowarzyszenie. Kto ma ochotę, może się wybrać na godzinną przejażdżkę kolejką wąskotorową w Ełku.

A kto po prostu chce się zrelaksować. może pospacerować po promenadzie nad jeziorem i przypatrywać się temu, co się dzieje wokoło. Na promenadzie jest wiele restauracji kuszących pysznymi specjałami i drinkami oraz wiele atrakcji w rodzaju pływającego ogródka piwnego.