XStosujemy pliki cookies. Korzystając z naszego serwisu, automatycznie wyrażają Państwo zgodę na używanie przez nas plików cookie. więcej informacjiTa strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie ze strony oznacza zgodę na ich użycie. więcej informacji

Giżycko

Apartamenty, pokoje i domki letniskowe w Giżycku

Giżycko - Kanał Łuczański© Krzysiek K. / picasa

Giżycko

Giżycko zostało po raz pierwszy wymienione w dokumentach w 1340 r. W 1612 r. nadano mu prawa miejskie, a w 1818 r. podniesiono go do rangi stolicy powiatu. W 1868 r. otrzymało połączenie z Wschodniopruską Koleją Południową (Ostpreussische Südbahn). Po Pierwszej Wojnie Światowej mieszkańcy Giżycka zdecydowali w plebiscycie w przeważającej większości o pozostaniu miasta w Niemczech. Po Drugiej Wojnie Światowej Giżycko zajęły wojska radzieckie. Wszystkich niemieckich mieszkańców wysiedlono. Później miasto przypadło Polsce.

Latem leżące na Pojezierzu Mazurskim Giżycko jest chętnie odwiedzane przez turystów, którzy chcą spokojnie wypocząć nad wodą. Szczególnie licznie przybywają do niego także osoby uprawiające sporty wodne. Kto ma ochotę na mały spacer, może przejść się po gwarnym bazarze albo promenadzie giżyckiej. Latem w mieście organizowanych jest wiele festiwali, które przyciągają licznych gości.

W Giżycku warto również odwiedzić starannie odrestaurowaną wieżę ciśnień. Z jej szczytu roztacza się widok na całą okolicę. Oprócz tego znajduje się w niej ładna restauracja z kawiarnią, gdzie można obejrzeć wiele starych obrazów przedstawiających miasto. Spacerowicze zachwyceni będą promenadą nadbrzeżną ciągnącą się wzdłuż jeziora. Komu to jeszcze nie wystarczy, ten może wybrać się do lunaparku.