XStosujemy pliki cookies. Korzystając z naszego serwisu, automatycznie wyrażają Państwo zgodę na używanie przez nas plików cookie. więcej informacjiTa strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie ze strony oznacza zgodę na ich użycie. więcej informacji

Kruklanki

Apartamenty, pokoje i domki letniskowe w Kruklankach

Kruklanki

Wieś Kruklanki została założona w 1545 r. Już w 1575 r. postawiono w niej kościół w stylu późnego gotyku, któremu dodano w XVII w. dwie kondygnacje i szczyt. W 1753 r. świątynię wzniesiono na nowo. Pierwsze prace restauracyjne przeprowadzono w 1875 r. Niestety podczas Pierwszej Wojny Światowej kościół poniósł duże szkody. Kruklanki mają dzisiaj ponad 3000 mieszkańców. Obszar wsi obejmuje 201 km2, z czego około połowa pokryta jest lasami.
Kruklanki są znane ze swojej gościnności. Nie są tak zatłoczone przez turystów jak inne miejscowości wypoczynkowe, dlatego ich mieszkańcy doceniają wizytę każdego gościa. Żeby jeszcze bardziej uatrakcyjnić wieś dla turystyki, od kilku lat rozbudowuje się jej infrastrukturę. Coraz więcej dobrych sklepów, małych pensjonatów i przytulnych ogródków piwnych zachęca do odwiedzin.

W tutejszej okolicy można sobie robić długie wycieczki rowerowe albo spacerować pośród bujnej przyrody. Popularne są także ekscytujące wyprawy kajakami na pobliskiej rzece. Oprócz tego warto odwiedzić zagrodę dla żubrów w Puszczy Boreckiej, gdzie można przypatrywać się karmieniu nawet 80 hodowanych tam zwierząt.