XStosujemy pliki cookies. Korzystając z naszego serwisu, automatycznie wyrażają Państwo zgodę na używanie przez nas plików cookie. więcej informacjiTa strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie ze strony oznacza zgodę na ich użycie. więcej informacji

Reszel

Apartamenty, pokoje i domki letniskowe w Reszel

Reszel

Zaczątkiem dzisiejszego miasta Reszel była rycerska warownia z 1241 r., wzniesiona przez zakon krzyżacki dla ochrony pewnego szlaku handlowego. Po tym jak została dwukrotnie zniszczona, na jej miejscu zbudowano zamek. Niedługo później zasiedlono również jego okolice, tak iż w 1337 r. Reszel uzyskał prawa miejskie. Jednak już po 10 latach zamek w Reszlu został zaatakowany i zniszczony.Wkrótce potem wzniesiono go ponownie w kształcie, w którym przetrwał do dziś. W następnych stuleciach Reszel był ciągle rozbudowywany. W 1806 r. wybuchł ogromny pożar, który obrócił prawie całe miasto w zgliszcza. Jego odbudowa trwała około 35 lat. Po Pierwszej Wojnie Światowej Reszel zgodnie z wolą mieszkańców pozostał w Niemczech. Po Drugiej Wojnie Światowej miasto przypadło Polsce.

Klejnotem Reszla jest jego idylliczne i zarazem dostojne Stare Miasto. Tutaj można zrobić zakupy, pospacerować wieczorem po rynku, przejść obok wystawnych kamienic mieszczańskich, aby potem zajrzeć do jednej z kilku małych restauracji.

W pobliżu zamku znajduje się 650-letni klasztor augustianów. Dzisiaj w jego budynku ulokowana jest szkoła. Należący do niego kościół zachował się do dziś i jest dostępny dla zwiedzających.