XStosujemy pliki cookies. Korzystając z naszego serwisu, automatycznie wyrażają Państwo zgodę na używanie przez nas plików cookie. więcej informacjiTa strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie ze strony oznacza zgodę na ich użycie. więcej informacji

Sorkwity

Apartamenty, pokoje i domki letniskowe w Sorkwitach

Sorkwity

Sorkwity zostały założone w 1379 r. przez rodzinę von Oelsenów. 90 lat później ich dobra przejęła rodzina von Schliebenów. Ona kazała także wznieść wspaniały kościół. W kolejnych stuleciach posiadłość przechodziła drogą sprzedaży w różne ręce. Jednak dopiero po tym, jak kupił ją dla siebie Ernst Friedrich Gottlob von Mirbach nastąpiła trwająca od początku XIX w. dobra passa Sorkwit.

Lasy wokół Sorkwit były znane ze swojego pogłowia jeleni, dlatego urządzano w nich przez długie lata popularne polowania. W majątku uprawiano później również wino. Niestety podczas Pierwszej Wojny Światowej pałac został zniszczony w wyniku zajęcia go przez Rosjan. Jednak niecałe 10 lat potem odbudowano go.
Dzisiaj znajduje się w prywatnych rękach. Obecni właściciele częściowo zamienili go w hotel. Latem urządzane są tu koncerty muzyki kameralnej, na które warto przyjść.

W XV w. w Sorkwitach postawiono także kościół, który w XVII i XVIII w. został rozbudowany, tak iż powstała kamienna świątynia utrzymana w stylu baroku. Kościół ten, w którym odprawiane są nadal nabożeństwa ewangelicko-augsburskie, jest dostępny dla zwiedzających, którzy mogą podziwiać pieczołowicie wykonane wyposażenie wnętrza, np. organy skonstruowane we Frankfurcie nad Odrą.