XStosujemy pliki cookies. Korzystając z naszego serwisu, automatycznie wyrażają Państwo zgodę na używanie przez nas plików cookie. więcej informacjiTa strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie ze strony oznacza zgodę na ich użycie. więcej informacji

Węgorzowo

Apartamenty, pokoje i domki letniskowe w Węgorzewie

Węgorzowo

Węgorzowo położone jest w pobliżu jeziora Mamry i liczy około 12.500 mieszkańców. Miasto jest szczególnie popularne wśród żeglarzy dzięki atrakcyjnemu położeniu rzeki łączącej jezioro z miastem. Port w Węgorzewie należy do najczęściej odwiedzanych miejsc przez turystów, gdzie wzdłuż nabrzeża umiejscowone są liczne kawiarnie i puby, w których można się zrelaksować i przyjemnie spędzić wieczór. W okolicach Węgorzewa znajduje się również wiele ciekawych miejsc wartych zwiedzenia. Do takich miejsc należy z pewnością imponujący bunkier z II wojny światowej - Wilczy Szaniec. Osobom mającym do dyspozycji więcej czasu oferowane są spływy kajakowe, dostarczające niezapomnianych wrażeń, które nietylko umożliwiają obcowanie sam na sam z naturą ale także poznawanie historii i bogatej kultury regionu.

Pierwsze zapisy historyczne dotyczące Węgorzowa pochodzą z roku 1335. Do dziś istnieje możliwość zwiedzania zamku krzyżackiego pochodzącego z roku 1395. W XV i XVIw. w okolicach zamku zaczęła osiedlać się ludność tworząc osadę. W roku 1571 Węgorzewo uzyskało prawa miejskie. W 1608r. na skutek pożaru duża część miasta uległa zniszczeniu. Na przestrzeni wieków miasto było wielokrotnie odbudowywane, mimo to podczas wojen w XVIII w. oraz pod koniec II wojny światowej ponownie ucierpiało.